Primera
0

VIDEO / Mallorca pobjedom stigla do četvrtog mjesta

U posljednjoj utakmici 33. kola španske Primere nogometaši Mallorce su na svom terenu pobijedili Osasunu 2-0 i tako došli do četvrtog mjesta na tabeli.

Pretekla je Mallorca za jedan bod Sevillu s kojom vodi borbu za to četvrto mjesto koje donosi nagradu u vidu nastupanja iduće sezone u posljednjem kvalifikacijskom kolu Lige prvaka.

Mallorca je povela pogotkom Roche u 36. minuti (glavom nakon ubacivanja iz kornera) i bez obzira što je Osasuna nakon toga bila angažovanija na terenu, te je tražila put do izjednačenja, Mallorca je kontrolisala utakmicu, a potom je u zadnjoj minuti iz kontre zabila i drugi pogodak. Postigao ga je Keita.

Bila je ovo šesnaesta domaća utakmica u sezoni Mallorce i četrnaesta pobjeda. Na koljena su ih, na njihovom stadionu, bacili samo Sevilla i Barcelona.