Primera
1

Malaga pobijedila Sevillu u andaluzijskom derbiju

Demichelis slavi pogodak (Foto: AFP)
Nogometaši Malage pobijedili su u gostima Sevillu 2-0 u andaluzijskom derbiju, u sklopu 16. kola Primere.

Alvaro Negredo već je u 3. minuti imao veliku šansu za domaćine, ali je pogodio prečku. Ove sezone je promašio već 13 velikih prilika, više od bilo kojeg drugog igrača u Primeri.

Domaćin je imao još nekoliko izglednih situacija u prvom poluvremenu u kojem je bio bolji.

No, gosti su poveli već u četvrtoj minuti nastavka. Nakon kornera s lijeve strane, odlično je skočio argentinski stoper Martin Demichelis i glavom postigao pogodak.

Odluka o pobjedniku pala je u 69. minuti, kada je Argentinac Fazio u svom kaznenom prostoru oborio Joaquina koji je jurišao prema golu domaćina. Sudija ga je opravdano isključio i pokazao na bijelu tačku. Kazneni udarac sigurno je izveo Portugalac Eliseu.

Malagi je ovo bila druga uzastopna pobjeda, odnosno treća u zadnja četiri kola, dok je Sevilla u istom razdoblju, u četiri runde, osvojila samo jedan bod!

Ekipa Granade dobila je prethodnih sedam utakmica kao domaćin Real Sociedadu, pa su se navijači tog kluba uzdali u nastavak te tradicije. Međutim, nezanimljiva utakmica završila je rezultatom 0-0. Real Sociedadu je to bila šesta uzastopna utakmica bez poraza, a Granadi peta bez pobjede.

Još u puno lošijoj seriji je ekipa Mallorce, koja je na svom terenu izgubila od Athletica iz Bilbaa 1-0. Strijelac za goste bio je Aduriz u 11. minuti.

Trener Mallorce Joaquin Caparros i njegovi nogometaši bili su ispraćeni salvama zvižduka nakon 11. uzastopne utakmice bez pobjede i devetog poraza u tom nizu.

Getafe i Osasuna odigrali su 1-1. Iako su u 78. minuti ostali bez isključenog Argentinca Armenterosa, gosti su poveli u 85. minuti preko Sole. Bod je domaćinima iz kaznenog udarca spasio Diego Castro u drugoj minuti sudijskog dodatka.

Primera, 16. kolo:

Getafe – Osasuna 1-1 (Castro 90+2 – 11m / Sola 85) Mallorca – Athletic Bilbao 0-1 (Aduriz 11) Granada – Real Sociedad 0-0

Sevilla – Malaga 0-2 (Demichelis 49, Eliseu 70)

1. Barcelona 15 14 1 0 50-17 +33 43
  2. Atletico Madrid 15 12 1 2 35-13 +22 37
  3. Real Madrid 15 10 2 3 37-12 +25 32
  4. Malaga 16 8 4 4 25-10 +15 28
  5. Betis 15 8 1 6 24-26 -2 25
  6. Levante 15 7 3 5 20-21 -1 24
  7. Getafe 16 7 3 6 19-21 -2 24