10

Malaga nakon preokreta savladala Gijon

U 11. kolu La Lige Malaga je na svojoj La Rosaledi savladala Sporting iz Gijona sa 3:2.

Malaga je slavila nakon prekreta pošto je dva puta bila u rezultatskom zaostatku. Viguera je pogodio u 13. minuti za goste, a Fronals je izjednačio u finišu prvog poluvremena.

Potom je Duje Čop u 49. minuti donio novo vodstvo gostima da bi Ramirez u 65. minuti ponovo vratio stvari na početak. Konačnih 3:2 i preokret domaćem timu donosi Santos u 78. minuti. Gijon je od 71. minuti igrao bez isključenog Castellana koji je dobio dva žuta kartona.

Malaga sada ima tri pobjede u posljednjih pet ligaških mečeva, dok Gijon već osam uzastopnih utamica u ligi ne zna za pobjedu, a u tom periodu upisao je šest poraza.

Gijon je trenutno 18. sa devet bodova, dok je Malaga na devetom mjestu sa 15 osvojenih bodova.