136

Majstorija Sowa "ohladila" Manchester United u Istanbulu

Samo jedna minuta i devet sekundi utakmice 4. kola grupe A Evropske lige u kojoj se u Istanbulu sastaju Fenerbahče i Manchester United bilo je dovoljno da Moussa Sow matira De Geu.

Napadač turskog tima i reprezentativac Senegala fenomenalnim udarcem, popularnim makazicama, matirao je španskog čuvara mreže na golu Uniteda i izazvao delirijum na tribinama.

Dok je putovala lopta koju je uputio Kaldirim niko se nije ni nadao da bi Sow mogao šutirati, a on je vjerovatno pogodio na jedini mogući način, jer kada ste na oko 16 metara leđima okrenuti golu i dočekujete centaršut valjda ne postoji drugi način da jednim dodirom savladate golmana poput De Gee.

Interesantno, ovo je tek drugi gol za Sowa u ovoj sezoni u njegovom devetom nastupu.

Trenutni rezultat meča u Istanbulu je 2:0 za Fenerbahče. Drugi gol je postigao Lens u 59. minuti iz slobodnog udarca.