Bundesliga
0

Mainz ponovo na vrhu

Nogometaši Mainza vratili su se na prvo mjesto tabele njemačkog prvenstva 1-0 pobjedom u Leverkusenu kod Bayera. Iskoristili su, jasno, i nešto ranije ostvareni remi Borussije (D) i Hoffenheima (1-1).

Nakon što su u sezonu startali sa sedam pobjeda, izjednačivši tako ligaški rekord Bayerna i Kaiserslauterna, Mainz je u prošlom kolu doživio prvi poraz u sezoni. Savladao ga je HSV 1-0. No, nikakvog to traga na njima nije ostavilo, već u nedjelju, u utakmici 9. bundesligaškog kola, Mainz se vratio starim navikama.

Tri boda Mainz je dohvatio u 70. minuti utakmice. Proslavio se pritom Andreas Ivanschitz koji je u igru ušao samo dvije minute ranije.

U drugoj utakmici dana Stuttgart je slavio protiv St. Paulija 2-0. Druga je to pobjeda do sada posljednjeplasirane ekipe tabele, a za nju su precizni bili Niedermeier (19.) i Kuzmanović (79.).

Bundesliga, 9. kolo, nedjelja:

Borussia (D) - Hoffenheim 1-1 (Da Silva 90+3 / Ba 9) Bayer - Mainz 0-1 (Ivanschitz 70) Stuttgart - St. Pauli 2-0 (Niedermeier 19, Kuzmanović 79)