0

Mainz do pobjede u posljednjim minutama meča, Salihović promašio penal

U meču dvije Borussije slavila je, iznenađujuće, ona iz Mönchengladbacha i to na gostujućem terenu, u Dortmundu, u meču 25. kola Bundeslige. Tim našeg reprezentativca Sejada Salihovića, Hoffenheim, poražen je od Mainza rezultatom 2:4.

U Dortmund je Borussia (M) došla s vrlo lošim nizom posljednjih sedmica, s tri remija, četiri poraza i bez pobjede u posljednjih sedam prvenstvenih utakmica. No, ove je subote Borussia (M) slavila 2-1 kod uglednog suparnika i nanijela mu već četvrti domaći poraz u sezoni. Oba su pogotka gosti postigli u prvom dijelu, Brazilac Raffael je pogodio u 31. minuti, dok je Max Kruse podigao na 2-0 devet minuta kasnije.

U 69. minuti je Borussia (M) ostala s igračem manje poslije isključenja Nordtveita nakon čega je domaćin dodatno pojačao ofenzivu. No, za Borussiju (D) nije zabio ni Lewandowski, ni Aubameyang, već 21-godišnji Srbin Miloš Jojić i time postavio konačnih 2-1.

Bio je to inače dan gostiju. Niti jedna domaća ekipa nije slavila, a pobjedu su na strani još odnijeli Mainz i Hannover. Mainz je početkom drugog dijela primio dva brza gola od Hoffenheima, ali je 0-2 do kraja pretvorio u pobjedu 4-2. Junak pobjede je bio Shinji Okazaki koji je postigao posljednja dva gola na utakmici i donio gostima tri boda. Naš Salihović promašio je penal u 4. minuti.

Jedina ekipa koja nije postigla gol je bila Hertha, a u Berlinu je Hannover slavio s laganih 3-0. Strijelci su bili Stindl, Schlaudraff i Huszti.

Wolfsburg je uzeo samo bod kod Eintracht Braunschweiga (1-1).

Stuttgart je devetu utakmicu zaredom bez pobjede. Poslije sedam poraza u nizu i jednog remija Stuttgart je opet remizirao i to kod Werdera u Bremenu (1-1). Stuttgart je u 45. minuti propustio realizirati penal (Harnik), a propustio je i vodstvo 1-0 primivši pogodak deset minuta prije kraja od Hunta.

Za kraj subote u kasnijem će terminu derbi u Münchenu odigrati Bayern i Bayer.

Bundesliga, 25. kolo:

Borussia (D) - Borussia (M) 1-2 (Jojić 77 / Raffael 31, Kruse 40) Werder - Stuttgart 1-1 (Hunt 79 / Niedermeier 55) Hoffenheim - Mainz 2-4 (Polanski 49, Roberto Firmino 52 / Choupo-Moting 67, Saller 73, Okazaki 75, 90+2) Eintracht Braunschweig - Wolfsburg 1-1 (Bellarab 48 / Luiz Gustavo 35) Hertha - Hannover 0-3 (Stindl 49, Schlaudraff 57, Huszti 90) Bayern - Bayer (kasnije)

Redoslijed: 1. Bayern 68 (-1), 2. Borussia (D) 48, 3. Schalke 47, 4. Bayer 44 (-1), 5. Mainz 41, 6. Wolfsburg 40, 7. Borussia (M) 39, 8. Augsburg 38…