Nakon otvaranja istrage
0

Lyon žali što komentari utakmice nisu ostali u sportskim okvirima

Nakon što je francuska Regulatorna agencija za kontrolu internetskih igara na sreću (ARJEL) u srijedu pokrenula istragu o zagrebačkoj utakmici Lige prvaka između Dinama i Lyona, službenim se saopštenjem oglasio i francuski klub.

Lyon je, podsjetimo, u posljednjem kolu grupe D savladao Dinamo sa 7-1 i to nakon što je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 1-1. U nastavku su Francuzi u prvih pola sata postigli šest pogodaka i tako si stvorili dovoljnu gol-razliku da osvoje drugo mjesto ispred Ajaxa i plasiraju se u osminu finala.

Lakoća kojom je Lyon postizao golove u drugom dijelu motivisala je ARJEL na pokretanje istrage čiji bi rezultati uskoro trebali biti poznati.

''Klub u potpunosti podržava pokretanje postupka kad god se sportski rezultat smatra atipičnim. Ipak, žalimo što se komentari utakmice nisu zadržali u sportskim okvirima, kao čudesan doseg Lyona i francuskog nogometa u cjelini'', stoji u službenom saopštenju Lyona.