0

Lyon startao savršeno, Monaco do pobjede u zadnjim minutama

Nogometaši Monaca uspješno su startali u novu sezonu francuskog prvenstva. Slavili su kod Bordeauxa 2-0.

Tek pretkraj susreta skupocjena monegaška ekipa slomila je otpor domaćina, i to, oba puta, pod vrlo sretnim okolnostima. Najprije je Emmanuel Riviere iskoristio odbijanac od vlasite natkoljenice, koji mu je sjeo taman na lijevu punu nogu, u 82. minuti, da bi pet minuta kasnije na dubinsko ubacivanje Ocamposa grešku domaćeg stopera Sanea iskoristio Kolumbijac Radamel Falcao zabivši svoj prvi službeni pogodak u Monacovom dresu.

Još je impresivnije u novu sezonu startao Lyon, koji je pod dirigentskom palicom mladog playmakera Clementa Greniera na svom travnjaku deklasirao Niceu s 4-0. Najprije je Grenier asistirao Lacazetteu za pogodak u 13. minuti, da bi potom zabio i sam u 55. na asistenciju Gourcuffa.

Mladi je veznjak zabio u četirima od pet posljednjih takmičarskih dvoboja za Lyon, te je bio direktno uključen u postizanje 11 (7 golova, 4 asistencije) od 24 posljednja gola Lyonovih nogometaša.

Lacazette drugi put i Gourcuff zaključili su posao za tim Remija Gardea, koja će drugo kolo dočekati na čelu tabele.

Povratnici u Le Championnat, nogometaši Nantesa, slavili su na otvaranju pred svojom publikom 2-0 pobjedu nad Bastijom.

Le Championnat, 1. kolo:

Lyon – Nice 4-0 (Lacazette 13, 69, Grenier 55, Gourcuff 90) Rennes – Reims 2-1 (Pajot 8, Erding 84 / Krychowiak 45) Valenciennes – Toulouse 3-0 (Melikson 36-11m, Saez 52, Pujol 90) Lille – Lorient 1-0 (Origi 13) Nants – Bastia 2-0 (Đorđević 23, Palmieri 90-ag) Evian – Sochaux 1-1 (Ehret 4 / Contout 54) Bordeaux – Monaco 0-2 (Riviere 82, Falcao 87)