Le Championnat
0

Lyon i Rennes bez pobjednika

Derbi 28. kola francuskog nogometnog prvenstva između Lyona i Rennesa na Gerlandu završio je bez pobjednika 1-1.

Slobodno se može reći da je Lyon ispustio pobjedu iz ruku jer je imao prednost od 36. minute golom Bafetimbija Gomisa (na asistenciju Lisandra), kao i igrača više od 65. minute kada je isključen Victor Hugo Montano. Kolumbijski napadač isključen je nakon sukoba s hrvatskim stoperom Dejanom Lovrenom, koji ga je prethodno faulirao. Za spomenuti start Lovren je kažnjen žutim kartonom.

Rennes je izjednačio u 87. minuti, a gol je zabio Kevin Theophile-Catherine glavom iz neposredne blizine nakon akcije kojoj je prethodio prekid. Bio je to prvi udarac Rennesa u okvir gola na susretu.

Le Championnat, 28. kolo:

Lyon – Rennes 1-1 (Gomis 36 / Catherine 87) Auxerre – Sochaux 2-0 (Jelen 18, 64) Brest – Lille 1-2 (Lesoimier 19 / Gervinho 39, Sow 53) Lorient – St. Etienne 0-0 Montpellier – Lens 1-4 (Bocaly 57 / Akale 19, Hermach 30, Roudet 33, Jemaa 62) Toulouse – Nice 1-1 (Santander 27 / Ljuboja 90)

Valenciennes – Bordeaux 2-2 (Danic 36, 59 / Jussie 81, Ciani 85)

1. Lille 28 15 10 3 49-27 +22 55
  2. Rennes 28 14 8 6 32-21 +11 50
  3. Lyon 28 13 10 5 47-26 +21 49
  4. Marseille 27 13 9 5 39-23 +16 48
  5.  Paris Saint-Germain FC		27	12	9	6	41-28	+13	45

6. Saint-Étienne 28 10 9 9 35-33 +2 39
  7.  Montpellier 28	10	9	9	24-30	-6	39