Le Championnat
1

Lyon i Marseille posrnuli, PSG ima šest bodova prednosti

Nogometaši Lyona i Marseillea "počastili" su u 24. kolu francuskog prvenstva PSG koji sada na vrhu tabele imal ugodnih šest bodova prednosti. Lyon je kući izgubio od Lillea (3-1), a Marseille je odigrao samo 1-1 kod Eviana.

PSG 14 kola prije kraja ima 51 bod, šest više od Lyona i osam od Marseillea. Lavovi su još prije dvije sedmice bili izjednačeni s Parižanima, ali su s dva uzastopna poraza značajno umanjili izglede u borbi za naslov. Prošli vikend Lyon je pao u Ajacciou (3-1), a ove nedjelje je istim rezultatom na svome Gerlandu izgubio od Lillea.

Gosti su u prvom poluvremenu došli do prednosti 2-0 pogocima Aureliena Chedjoua i Florenta Balmonta, a u oba je navrata asistent bio Dimitri Payet. Nakon samo pet minuta nastavka Milan Biševac je igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, a precizan s bijele tačke bio je Salomon Kalou.

Lyon je do kraja tek ublažio poraz, a strijelac je iz jedanaesterca bio Lisandro Lopez koji je i izborio kazneni udarac.

Marseille je ostao bez pobjede i treće uzastopno kolo. U gostima kod Eviana je poveo u 50. minuti pogotkom Andre-Pierrea Gignaca, ali devet minuta kasnije je konačnih 1-1 iz penala postavio Yannick Sagbo. Prekršaj zbog kojeg je dobio i crveni karton skrivio je Kassim Abdallah. Do kraja je Marseille ostao sa samo devetoricom igrača jer je isključenje u 75. minuti zbog grubog starta zaslužio i Jordan Ayew.

Rennes je s 2-0 bio bolji od Toulousea što mu je donijelo napredak na peto mjesto. Strijelci su u završnoj fazi utakmice bili Romain Alessandrini i Mevlut Erding.

Le Championnat, 24. kolo:

Lyon - Lille 1-3 (Lopez 57 - 11m / Chedjou 28, Balmont 45, Kalou 50 - 11m) Rennes - Toulouse 2-0 (Alessandrini 79, Erding 84) Evian - Marseille 1-1 (Sagbo 59 - 11m / Gignac 50)

1. PSG 24 15 6 3 45-13 51
  2. Lyon 24 13 6 5 39-24 45
  3. Marseille 24 13 4 7 31-29 43
  4. St. Etienne 24 11 7 6 36-18 40
  5. Rennes 24 12 4 8 37-30 40
  1. Nica 24 10 9 5 36-28 39
  2. Bordeaux 24 9 11 4 26-16 38
  3. Lorient 24 9 9 6 39-39 36