Lyon golom iz penala savladao Troyes, St. Etienne ubjedljiv

0
4
0
Lyon je trenutno drugi na tabeli (Foto: EPA)
Danas je odigrano šest mečeva 12. kola Ligue 1. Najviše pažnje privukao je meč u Troyesu gdje je domaćin poražen od Lyona.
Lyon je slavio golom iz penala kojeg je realizirao Beauvue u 78. minuti meča. Bilo je očekivano da gosti slave pošto je Troyes posljednji na tabeli i jedina su ekipa prvenstva koja nije zabilježila pobjedu u ovoj sezoni. Čak je Lyon i imao olakšavajuću okolnost kada je u 36. minuti Corentin dobio direktan crveni karton.

Ubjedljivu pobjedu upisao je St. Etienne nad Reimsom čime je zauzeo četvrto mjesto na tabeli. Prvo poluvrijeme je proteklo bez golova, a onda je u drugom poluvremenu mrežu gostiju "načeo" Berić u 63. minuti.

Pet minuta kasnije Oniangue je postigao autogol, a konačnih 3:0 postavio je Eysseric u 83. minuti. St. Etienneu je ovo bila jako bitna pobjeda pošto su prije ovog meča u četiri ligaške utakmice upisali čak tri poraza.