0

Lyon golom iz penala savladao Troyes, St. Etienne ubjedljiv

Lyon je trenutno drugi na tabeli (Foto: EPA)
Danas je odigrano šest mečeva 12. kola Ligue 1. Najviše pažnje privukao je meč u Troyesu gdje je domaćin poražen od Lyona.

Lyon je slavio golom iz penala kojeg je realizirao Beauvue u 78. minuti meča. Bilo je očekivano da gosti slave pošto je Troyes posljednji na tabeli i jedina su ekipa prvenstva koja nije zabilježila pobjedu u ovoj sezoni. Čak je Lyon i imao olakšavajuću okolnost kada je u 36. minuti Corentin dobio direktan crveni karton.

Ubjedljivu pobjedu upisao je St. Etienne nad Reimsom čime je zauzeo četvrto mjesto na tabeli. Prvo poluvrijeme je proteklo bez golova, a onda je u drugom poluvremenu mrežu gostiju "načeo" Berić u 63. minuti.

Pet minuta kasnije Oniangue je postigao autogol, a konačnih 3:0 postavio je Eysseric u 83. minuti. St. Etienneu je ovo bila jako bitna pobjeda pošto su prije ovog meča u četiri ligaške utakmice upisali čak tri poraza.

Rezultati 12. kola Ligue 1:

Rennes - PSG 0:1 (Di Maria) St. Etienne - Reims 3:0 (Berić, Oniangue autogol, Eysseric) Bastia - Cean 1:0 (Diallo) Ajaccio - Bordeaux 2:0 (Larbi dva puta)

Guingamp - Lorient 2:2 (Briand, Salibur - Moukandjo dva puta) Touluse - Montpellier 1:1 (Machach - Roussillon) Troyes - Lyon 0:1 (Beauvue)