1

Lyon deklasirao Guingamp i probio se sa šestog na treće mjesto

Piše: Edin Isanović
Lacazette: Postigao dva gola (Foto: EPA)
Lyon je u okviru 29. kola francuske nogometne lige pobijedio na svom terenu Guingamp rezultatom 5:1.

Već u 3. minuti Ghezzal je domaće doveo u vodstvo 1:0. No, gosti stižu do poravnanja devet minuta poslije. Mrežu Lopesa pogodio je Erdinc.

Igrao se 17. minut kada je Lacazette pogodio za 2:1, da bi Cornet u 35. minuti postigao treći pogodak za Lyon.

Vodstvom domaćih od 3:1 otišlo se na odmor.

I u drugom poluvremenu Lyon je bio mnogo opasniji. Tako su u 61. minuti stigli do četvrtog pogotka. Strijelac je bio Lacazette. Konačnih 5:1 postavio je Lemaitre autogolom u 86. minuti.

Lyon sada ima 45 bodova i probio se sa šestog na treće mjesto, dok je Guingamp ostao na 16. poziciji sa 32 osvojena boda.

U utakmicama koje su završene nešto ranije Marseille i Toulouse su odigrali 1:1, dok je Rennes pobijedio Nantes rezultatom 4:1.