0

Luliću 90 minuta u remiju Lazija, Milan propustio pobjedu

Obje subotnje večernje utakmice 12. kola talijanske Serije A su završile bez pogodaka. I ona Fiorentine i Milana, te ona napuljska između Napolija i Lazija.

Situacija pri vrhu tabele se tako nije odveć mijenjala, ali zato u nedjelju Udinese i Juventus imaju šansu za minimalno odvajanje od pratnje na tabeli.

Milan je propustio četvrti put zaredom slaviti u Firenci. Bio je aktualni prvak bolji tokom tih devedeset minuta, ali nisu znali iskoristiti nekoliko izglednih prilika.

Najbolja je bila ona sredinom drugog dijela, ali je prvo stativa pomogla domaćinu, a potom Robinho s nekoliko metara nije uspio savladati Boruca. Ušao je u nastavku i Pato, ali niti Brazilac nije slomio odbranu Fiorentine, kao niti Ibrahimović.

Fiorentina je time zaustavila niz Milana. Klub sa San Sira je prije ove subotnje utakmice imao niz od pet pobjeda.

Niti u Napulju nije bilo pogodaka, čime je Lazio zadržao nepobjedivost na strani ove sezone. U gostima je Rejina ekipa ove sezone upisala četiri pobjede i dva remija. Bh. reprezentativac Senad Lulić odigrao je cijeli susret za svoj tim.

Serie A, 12. kolo:

Fiorentina - Milan 0-0 Napoli - Lazio 0-0 Inter - Cagliari 2-1 (Motta 54, Coutinho 60 / Larrivey 89)