Serie A
49

Lulić asistent u porazu Lazija od Genove

U 23. kolu talijanske Serije A Genova je savladala Lazio rezultatom 3:2. Bh. reprezentativac Senad Lulić je za goste odigrao cijeli susret i upisao je asistenciju.

Domaći su sjajno otvorili susret protiv Laziala te su poveli u 16. minuti preko Boriella. Pet minuta kasnije su gosti imali priliku za izjednačenje preko bh. internacionalca Senada Lulića, ali lopta nije završila u golu. Drugi pogodak za Genovu je postigao Bertolacci u 22. minuti. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice su gosti zaigrali nešto bolje, a to je rezultiralo pogotkom. Floccari je bio precizan u 58. minuti nakon asistencije Lulića. Laziali su stigli do izjednačenja u 80. minuti kada je jedanaesterac realizirao Mauri. Pet minuta kasnije je priliku za preokret imao Cana, ali nije bio precizan. Lulić je u 86. minuti dobio žuti karton. U posljednjim trenucima susreta pobjedu Genovi nad Lazijem je donio Rigoni.