Afrički kup nacija
0

Luda završnica, Ekvatorijalna Gvineja slavi

Nogometaši Ekvatorijalne Gvineje prvi su se uspjeli plasirati u drugi krug Afričkog kupa nacija koje se ovog januara održava u Gabonu i Ekvatorijalnoj Gvineji.
Navijačice Ekvatorijalne Gvineje (Foto: AFP)
Veliko slavlje se u srijedu dogodilo za domaćina takmičenja koji je, nakon 1-0 pobjede protiv Libije (njihova prva historijska pobjeda na Afričkom kupu nacija), pobijedio i Senegal s 2-1 u infarktnoj završnici. Naime, dva su pogotka postignuta u posljednje dvije minute (po jedan s obje strane), no domaćin je prije toga imao zaleđe u vodstvu 1-0 iz 62. minute kada je strijelac bio Randy.

U 89. minuti je Moussa Sow izjednačio za favorizirani Senegal, no pogodak prošle sezone najboljeg strijelca francuskog Le Championnata je jako malo značio. Senegal je, naime, ispao već u takmičenju po grupama, a pokopao ih je Alvarez golom u 90. minuti.

U zadnjem kolu Ekvatorijalna Gvineja igra protiv Zambije koja se još uvijek s Libijom bori za proboj dalje.