7

Ljepotica kola igrala se na Pecari: Široki Brijeg - Rudar 3:3

Piše: J. H.
U posljednjoj utakmici 4. kola BHT premijer lige BiH na Pecari su igrali Široki Brijeg i Rudar iz Prijedora. Nakon 90 minuta utakmica je završena bez pobjednika 3:3.

Domaći su zaprijetili već u uvodnom dijelu utakmice preko Ivankovića koji je imao nekoliko šansi za gol, ali je golman gostujuće ekipe Bodiroga odlično branio.

Nakon Ivankovića, prijetio je i Wagner, ali je golman Rudara ponovo izašao kao pobjednik.

Dvije minute prije kraja, Rudar je poveo. Nakon Kordićeve prečke uslijedila je kontra gostujuće ekipe koju na najbolji mogući način završava Mikić za vodstvo Rudara od 1:0.

No, nakon odmora, Kordić je naštimao svoje nišanske sprave i u 48. minuti savladao Bodirogu. Četiri minute kasnije, Široki je vodio zahvaljujući Wagneru.

No, tu nije bio kraj golovima na Pecari. U 62. minuti Pejiće je više sretno nego spretno savladao golmana Širokog Bodirogu nakon što je htio loptu ubaciti u šesnaesterac.

Do kraja utakmice, vidjeli smo još dva gola. Rudar je poveo u 83. zahvaljujući autogolu Ješea. Minut kasnije Wagner je ponovo zatresao mrežu Rudara za konačnih 3:3.