0

Liverpool ubjedljiv protiv Chelsea

FENA
Nogometaši Liverpoola pobijedili su aktuelnog engleskog prvaka Chelsea sa 2:0 u prvom meču 24. kola Premier lige.

Stoti meč u najjačem engleskom takmičenju za Rafu Benitesa i Josea Mourinha odlučen je u prvih 20 minuta, kada su "crveni" stvorili nedostižnu prednost i ostvarili prvi ligaški trijumf nad prvakom poslije tri i pol godine.

Liverpool je poveo već u trećoj minutu, kada je Crouch spustio loptu za Dirka Kuyta, koji je savladao povranika na gol Chelsea, Petra Čeha.

U narednih desetak minuta domaći tim propustio je niz prilika, a konačnih 2:0 postavio je Jermaine Pennant u 18. minutu.

Do kraja Chelsea nije izgledao spremno da napravi preokret, a najbliži golu bio je Riise, koji je početkom drugog poluvremena sa 30 metara pogodio prečku.