Premieship
0

Liverpool savladao Blackburn

Sunderland i Fulham podijelili su bodove odigravši 0-0 na Stadionu svjetlosti, a Liverpool je s 2-1 savladao Blackburna na svom Anfieldu u posljednjim utakmicama 28. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Liverpool je pobjedom prekinuo post od dvije prvenstvene utakmice bez slavlja, ali i ponovno pokazao da ga na Anfieldu suparnici u posljednje vrijeme teško mogu i okrznuti, čak i ako, kao što je to bio slučaj u nedjelju, djeluju opasnije na terenu.

Bila im je ovo šesta uzastopna domaća pobjeda u Premiershipu, a do nje su došli pogocima Stevena Gerrarda i Fernanda Torresa.

U 20. je minuti Gerrard pogodio s lijeve strane na asistenciju Yossija Benayouna, a za pobjedu je precizan iz blizine bio španski napadač svojim trinaestim golom u sedamnaestoj prvenstvenoj utakmici.

Bilo je to u 44. minuti utakmice, odnosno četiri nakon što je gostujuća ekipa poravnala rezultat. Za 1-1 precizan je s bijele točke bio Keith Andrews nakon što je najstrožu kaznu skrivio Jamie Carragher igrajući s tla rukom ispred Nikole Kalinića.

Premiership, 28. kolo:

Liverpool - Blackburn 2-1 (Gerrard 20, Torres 43 / Andrews 40 - 11m) Sunderland - Fulham 0-0

Tottenham - Everton 2-1 (Pavljučenko 11, Modrić 28 / Yakubu 55)

1.   Chelsea  28 	  	19 	4 	5 	  	65-26 61

2.   Manchester United  28 	  	19 	3 	6 	  	66-24 60

3.   Arsenal 28 	  	18 	4 	6 	  	66-31 58

4.   Tottenham 28 	  	14 	7 	7 	  	50-27 49

5.   Manchester City 27 	  	13 	10 	4 	  	52-35 49

6.   Liverpool 28 	  	14 	6 	8 	  	45-28 48

7.   Aston Villa 26 	  	12 	9 	5 	  	37-21 45