1

Liverpool i Manchester City uvjerljivi

Uvjerljive su pobjede ostvarili pretendenti za naslov Liverpool i Manchester City. Liverpool je u gostima kod Cardiffa slavio s 6-3, dok je Manchester City na Etihadu pobijedio Fulham s 5-0.

Hat-trick za Liverpool zabio je Luis Suarez, dva je gola zabio Martin Škrtel, dok je jednog dodao Daniel Sturridge. Za City je hat-trick postigao Yaya Toure, dok su po jedan gol zabili Fernandinho i Martin Demichelis.

Prva je dva gola Toure zabio iz penala koji su izborili Alvaro Negredo i David Silva nakon prekršaja Fernanda Amorebiete koji je u 54. minuti pocrvenio. Sa hat-trickom je došao do brojke od 16 ovosezonskih golova. Najboljem premierligaškom strijelcu Suarezu ovo su bili 26., 27. i 28. gol, dok je Škrtel sa šest golova najefikasniji odbrambeni premierligaški igrač.

Važna tri boda u borbi za opstanak upisao je Norwich City koji je na domaćem terenu savladao Sunderland 2-0. Najljepši trenutak na susretu je eurogol Alexandera Tetteyja iz 33. minute kojeg je postigao topovskim volejem s tridesetak metara.

Domaće su pobjede upisali i Everton i Newcastle. Everton je slavio 3-2 protiv Swanseaja, dok je Newcastle s 1-0 savladao Crystal Palace golom Papissa Cissea glavom u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Premierliga, 31. kolo:

Cardiff - Liverpool 3-6 (Mutch 9, 88, Campbell 25 / Suarez 16, 60, 90+6, Škrtel 41, 54, Sturridge 75) Everton - Swansea 3-2 (Baines 20-11m, Lukaku 54, Barkley 58 / Bony 33, Williams 90)

Hull - West Bromwich 2-0 (Rosenior 31, Long 38) Manchester City - Fulham 3-0 (Toure 26-11m, 54-11m, 66) Newcastle - Crystal Palace 1-0 (Cisse 90+4) Norwich - Sunderland 2-0 (Snodgrass 20, Tettey 33) Chelsea - Arsenal 6-0 (Eto'o 5, Schürrle 7, Hazard 17 - 11m, Oscar 42, 66, Salah 71) West Ham - Manchester United (kasnije)

1. Chelsea 31 21 6 4 62-23 +39 69
  2. Liverpool 30 20 5 5 82-38 +44 65
  1. Manchester City 28 20 3 5 76-27 +49 63
  2. Arsenal 30 19 5 6 53-34 +19 62
  3. Everton 29 15 9 5 43-30 +13 54