Le Championnat
0

Lille produbio krizu Pjanićevog Lyona

Sjajan su domaći niz nastavili nogometaši Lillea u 16. kolu Le Championnata. Dolazak moćnog Lyona i vodstva 2-0 i 3-1 gostujuće momčadi pretvorili su u 4-3 pobjedu.

Nakon što su s 4-0 kod kuće ispratili Valenciennes, a u prethodnoj domaćoj utakmici svladali branitelja naslova Bordeaux 2-0, sigurni su bili i protiv najbolje momčadi u posljednjih desetak godina u Francuskoj.

Nisu se domaćini preplašili niti nakon što je Lisandro Lopez u 2., a potom i u 21. minuti s bijele točke usmjerio utakmicu na stranu, do vladavine Bordeauxa, sedmerostrukih uzastopnih osvajača Le Championnata. Jednako su mirni bili i nakon što je pogodak Fraua za smanjenje vodstva svojim trećim na utakmici, a osmim u sezoni, poništio sjajni Argentinac.

Ime Lilleova junaka je Gervinho, bio je dvostruki strijelac i autor odlučujućeg pogotka u drugoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to sedmi prvenstveni gol Bjelokošćanina i četvrti u dvjema posljednjim utakmicama. Pogodio je centarfor kojeg zovu nasljednikom  Didiera Drogbe i za 3-2. Za izjednačenje se pobrinuo Cabaye preciznim udarcem iz najstrože kazne.

Za Lyon, koji već šest utakmica ne zna za pobjedu, uvodne 73 minute utakmice odigrao je BiH reprezentativac Miralem Pjanić.

Le Championnat, 16. kolo, nedjelja:

Lille - Lyon 4-3 (Frau 24, Gervinho 53, 90+2, Cabaye 70 - 11m / Lopez 2, 21, 35) Grenoble - Toulouse 1-0 (Dieuze 80)

Boulogne - Lens 2-1 (Karuru 40, Perrinelle 45 / Dembele 22 - ag) Auxerre - Nancy 1-3 (Birsa 34 / Luiz 25, Ouaddou 50, Hadji 86)