Le Championnat
0

Lille na krilima zimskog pojačanja Rouxa do tri boda

Nolan Roux (Foto: AFP)
U posljednjoj subotnjoj utakmici 21. kola francuske nogometne lige Lille je naizgled lakoćom slavio na svom travnjaku protiv St. Etiennea s 3-0.

Iako rezultat ukazuje na laganu pobjedu Lillea, ona je bila sve samo ne lagana, međutim zaslužena. Puno bolja domaća momčad Lillea nije uspjela cijelo prvo poluvrijeme slomiti obranu gostiju koji su odolijevali svim napadima aktualnih prvaka.

Konačan pogodak Lille je dočekao iz najstrože kazne u 50. minuti utakmice, a siguran strijelac bio je belgijski veznjak Eden Hazard kojem je to bio osmi pogodak ove sezone.

U posljednjih pet minuta utakmice ušlo se i dalje s minimalnih 1-0 korist Lillea, a onda se ukazalo januarsko pojačanje vrijedno osam miliona eura – Nolan Roux. Francuz (23) je s dva pogotka u razmaku od svega 60 sekundi riješio sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta. Ovo je bio Rouxu ujedno i prvi nastup za Lille.

Ostali su aktualni prvaci u kakvom takvom doticaju s vodećim PSG-om za kojim zaostaju velikih sedam bodova.

Le Championnat, 21. kolo:

Lyon - Dijon 3-1(Briand 8, Gomis 82, Lacazette 90 / Sankhare 61) Brest - PSG 0-1 (Biševac 8)

Nice - Montpellier 0-1 (Giroud 90) Toulouse - Caen 1-0 (Riviere 35) Auxerre - Nancy 1-3 (Cisse 81 / Mollo 68, Niculae 69, 78) Lorient - Sochaux 1-1 (Romao 63 / Bakambu 80) Lille - St. Etienne 3-0 (Hazard 50-11m, Roux 86, 87)

1.  Paris St.-Germain 	21 	14 	4 	3 	35-18 	+17 	46

2.  Montpellier 	21 	13 	4 	4 	41-23 	+18 	43

3. Lille 21 10 9 2 36-21 +15 39
  1.  Ol. Lyon 	21 	12 	2 	7 	34-23 	+11 	38

2.  Rennes 	20 	10 	5 	5 	31-23 	+8 	35

3.  Ol. Marseille 	20 	9 	7 	4 	29-18 	+11 	34

4.  Toulouse 	21 	9 	7 	5 	22-20 	+2 	34

5.  St. Etienne 	20 	9 	6 	5 	24-21 	+3 	33