0

Lille i dalje u lovu na Ligu prvaka

U prvom meču 36. kola francuskog Le Championnata nogometaši Lillea su lakoćom ugrabili tri domaća boda, te su s 3-0 pobijedili Reims.

Ova pobjeda i dalje Lille drži u borbi za trećim mjestom koje na kraju sezone donosi igranje kvalifikacija za Ligu prvaka. Na toj je poziciji Lyon koji ima utakmicu manje od Lillea, te tri boda više.

Došao je ovaj uspjeh Lilleu nakon poraza (Toulouse) i remija (Sochauxa), a do njega je došao prilično jednostavno. Salomon Kalou, 27-godišnji nogometaš iz Obale Slonovače, je u 20. minuti načeo mrežu gostiju, a odmah početkom drugog dijela je Payet povećao na 2-0. Time je utakmica, zapravo, bila gotova, a sve je zaokružio drugim golom na utakmici Kalou, u 77. minuti.

Kalou je postigao pet pogodaka u posljednja tri prvenstvena ogleda, odnosno, pet od ukupno osam njegove ekipe.