3

Ligue 1: Toulouse ubjedljiv protiv Bordeauxa, Nice nanijela drugi poraz Angersu

Toulouse je u 2. kolu francuske Ligue 1 rezultatom 4:1 na svom Municipalu savladao Bordeaux.

Nakon gostujućeg remija protiv Marseillea na Velodromeu u 1, kolu, Toulouse je upisao ubjedljiv trijumf i može biti vrlo zadovoljan otvaranjem sezone.

Već u 10. minuti igre bio je 2:0 za tim Pascala Dupraza. Diop je pogodio u trećoj, a onda Julien u devetoj minuti. Novi golovi stigli su u drugom dijelu, a oba je postigao Braithwaite (67' i 82'). Gol za utjehu gostujućeg tima postigao je Thielin u 90. minuti.

NIce je u gostima golom Plea u četvrtoj minuti minimalnim rezultatom 1:0 savladala Angers koji je upisao drugi poraz i nikako ne može biti zadovoljan otvaranjem sezone.

Istim rezultatom Lille je na domaćem terenu golom Sankharea u 87. minuti savladao Dijon i upisao svoje prve bodove u novoj sezoni nakon što je u 1. kolu poražen od Metza u gostima.

Golovima Gourcuffa (23') i Sioa (81'), Rennes je sa 2:0 slavio protiv Nancyja koji je u 58. minuti promašio penal, a izvođač je bio Robic.