0

Ligue 1: Rennes slavio na gostovanju kod Marseillea, dva gola Gourcuffa

U 31. kolu francuske Ligue 1 Marseille je ugostio Rennes. Gosti su pobijedili rezultatom 5:2.

Rennes je sjajno otvorio utakmicu te je već u 4. minuti poveo golom Gourcuffa. Već u 9. minuti je bilo 2:0 za goste, a strijelac je nakon asistencije Grosickog bio Diagne. Na 3:0 je u 14. minuti povisio Dembele.

Nakon šoka zbog primljena tri gola za samo 14 minuta, ekipa Marseillea je u 20. minuti uspjela smanjiti zaostatak, a strijelac je bio Thauvin. Rezultatom 3:1 za Rennes okončan je prvi dio susreta.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti, Marseille dolazi do drugog gola i smanjenja zaostatka na jedan pogodak. Strijelac za 2:3 bio je Rolando.

Ipak, situaciju domaćih znatno je otežao Gourcuff, koji je svoj drugi gol na ovoj utakmici postigao u 59. minuti i povisio vodstvo Rennesa na 4:2.

Peti gol za Rennes djelo je Sia iz 77. minute, kojem je asistirao Dembele. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, Rennes je zasluženo pobijedio Marseille rezultatom 5:2.

Rennes je treći sa 48 bodova, dok je Marseille deseti sa 39 osvojenih bodova.