3

Ligue 1: Rennes poražen od Toulousea, Prcić na klupi

Prvi današnji meč 25. kola francuske Ligue 1 odigrali su PSG i Caen koji je današnje gostovanje na Parku prinčeva dočekao nakon četiri uzastupna trijumfa.

PSG je do poluvremena stekao značajnu prednost od dva pogotka, a strijelci su bili Ibrahimović i Lavezzi. Domaći igrači prednost su čuvali sve do 89. minute kada je smanjio Sala. Minut kasnije gosti uspijevaju i do izjednačenja, a strijelac je bio Bazile.

Zanimljivu završnicu imao je i meč Toulousea i Rennesa koji je na kraju ipak pripao domaćim igračima. Vodstvo domaćinu donio je Trejo već u dvetoj minuti. Osam minuta pred kraj izjednačenje Rennesu donio je Toivonen, ali je radost potrajala samo dvije minute, pošto je novo vodstvo Toulouseu donio Pesić. Sanjin Prcić u timu Rennesa nije ulazio u igru.

Uspješni gosti danas su bili Evian i Bastia koji su trijmfovali rezultatom 2:0 kod Lensa i Nantesa.