8

Ligue 1: Montpellier poveo, pa primio šest golova od Monaca

Piše: D. B.
(Foto: EPA)
Monaco je u 10. kolu francuske Ligue 1 ugostio Montpellier i pobijedio rezultatom 6:2.

Gosti iz Montpelliera su poveli u 9. minuti golom Boudebouza. Izjednačenje Monacu je donio Falcao pogotkom u 36. minuti, pa su ekipe na odmor otišle pri rezultatu 1:1.

Monaco je na otvaranju drugog poluvremena stigao do preokreta preko Mbappea, koji je pogodio u 49. minuti za 2:1. Gosti uzvraćaju u 61. minuti kada je Boudebouz postigao svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici, a ovog puta je bio precizan iz penala. Ipak, samo tri minute kasnije Jemerson pogađa za novo vodstvo Monaca.

Domaći se tu nisu zaustavili, nego su postigli još tri gola. Prvo je u 74. minuti pogodio Germain nakon asistencije Mbappea, potom dvije minute kasnije mrežu Montpelliera zatresao Lemar, a konačnih 6:2 za Monaco postavio je Traore golom u 90. minuti utakmice.

Monaco je drugi na tabeli sa 22 boda, dok je Montpellier 16. sa 10 bodova.