0

Ligue 1: Monaco sa sedam komada potopio Metz, Lille savladao Nancy

U 8. kolu Ligue 1 Monaco je kao gost pregazio Metz savladavši ga rezultatom 7:0.

Monaco je ovom pobjedom zauzeo prvo mjesto na tabeli sa dva boda i utakmicom više od drugoplasirane Nice. Tim iz Kneževine ima šest pobjeda, remi i poraz u ovoj sezoni francuskog prvenstva.

Strijelci protiv Metza bili su Lemar (7'), Germain (23'), Silva (39'), Fabinho (68' penal), Carrillo (72', 83') i Boschilia (89').

Lille je golom Edera iz penala u 75. minuti na svom terenu pobijedio Nancy, a istim rezultatom kao domaćin Nantes je slavio protiv Bastije (1:0). Strijelac je bio Stepinski u 18. minuti.

Ostali rezultati 7. kola Ligue 1 u terminu od 20 sati:

Caen - Toulouse 1:0 (Santini 64' penal) Dijon - Montpellier 3:3 (Jourden autogol 39', Vanden Borre autogol 81', Riviere 90' - Ninga 18', 25', 58')