0

Ligue 1: Angers ponizio Monaco, debakl Ajaccioa na domaćem terenu

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
U 23. kolu Ligue 1 Angers je na domaćem terenu nanio težak poraz Monacu savladavši ga rezultatom 3:0.

Angers je poveo 19. minuti preko N'Doyea, a isti igrač je pogodio i za 2:0 u 43. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Yattara čime je zapečatio veliku pobjedu za tim koji je prošle sezone igrao Ligue 2, a u ovoj sezoni se već bori za plasman u Ligu prvaka.

Važnu pobjedu, a usput i vrlo ubjedljivu, upisao je Montpellier u gostima protiv Ajaccioa. Gosti su slavili rezultatom 4:0, a strijelci su bili Yatabare, Martin i Dabo koji je pogađao dva puta.

Montpellier je ovom pobjedom pobjegao iz zone za ispadanje i prekinuli su niz od četiri vezana poraza.

Iznenađenje je priredila Bastia koja je na domaćem terenu golom Brandaoa u 69. minuti porazila Lyon.