11

Liga prvaka: Sanchez dominirao protiv Dinama, Milićević junak Genta

Danijel Milićević pogađa za 1:1 (Lyon - Gent 1:2)
U večerašnjim susretima grupa F, G i H viđeno je 10 golova, a najubjedljivije pobjede ostvarili su fudbaleri Bayerna i Chelseaja.

Grupa F

Arsenal - Dinamo Zagreb 3:0

Domaći sastav je došao u vodstvo u 29. minuti preko Mesuta Özila, kojem je asistirao Alexis Sanchez.

Prednost je udvostručio asistent prvog gola, kojeg je sjajno poslužio Nacho Monreal nakon neshvatljive greške odbrambenog igrača Dinama Leonarda Sigalija.

Alexis Sanchez je svoj drugi gol postigao u 69. minuti na asistenciju Joela Campbella.

Bayern - Olympiacos 4:0

Bayern je pitanje pobjednika i prolaska u nokaut fazu riješio već u prvom poluvremenu.

Već u osmom minutu Douglas Costa je doveo domaćina u vodstvo, a nakon još osam minuta Robert Lewandowski je udvostručio prednost Bavaraca. U 20. minuti je Thomas Müller povisio na 3:0.

Bayern je u drugom dijelu susreta od 53. minute igrao sa igračem manje. Holger Badstuber je s leđa kao posljednji igrač srušio Ideyea Browna i zasluženo napustio teren.

Ipak, i s igračem manje Bavarci su postigli pogodak. U 70. minuti Kingsley Coman pogađa na Müllerovu asistenciju.

1. Bayern 12
  1. Olympiacos 9
  2. Arsenal 6
  3. Dinamo Zagreb 3

Grupa G

Porto - Dynamo Kiev 0:2

Gosti su došli u vodstvo u 35. minuti a strijelac je, ko bi drugi, Andrij Jarmolenko, i to iz penala.

U 64. minuti Derlis Gonzalez je šutirao, a Iker Casillas napravio neshvatljivu grešku i lopta je nakako završila u mreži Porta.

Maccabi Tel-Aviv - Chelsea 0:4

Londonska ekipa je povela u 21. minuti. Willian je izveo korner, Cahill je bio najviši u skoku i iz dugog pokušaja pogodio mrežu Predraga Rajkovića.

Snovi za domaću ekipu su srušeni u 41. minuti kada Tal Ben Haim s leđa namjerno udara Diega Costu i dobija crveni karton.

Asmir Begović je spasio goste u drugom poluvremenu. Najprije je u 50. minuti Elazar Dasa je izašao sam na njega i sa pet metara šutirao, a naš reprezentativac mu je sjajno obrano.

Samo 14 minuta kasnije Begović maestralno brani šut Erana Zahavija.

I nakon što je Begović spasio Plavce, Willian je udvostručio prednost u 73. minuti iz slobodnog udarca, a definitivnu pobjedu londonskoj ekipi donosi Oscar na asistenciju Abdula Babe u 77. minuti.

Oscar se odužio Babi asistencijom u prvoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 0:4.

1. Chelsea 10
  2. Porto 10
  3. Dynamo Kiev 8
  4. Maccabi Tel-Aviv 0

Grupa H

Lyon - Gent 1:2

Lyon je poveo pogotkom Jordana Ferrija u sedmoj minuti na asistenciju Rachida Ghezzala, a rezultat je izjednačio naš potencijalni reprezentativac Danijel Milićević golčinom iz slobodnog udarca u 32. minuti.

Pobjedu Gentu donosi Kalifa Coulibaly u petoj minuti sudijske nadoknade, nakon što je Milićević izveo korner.

Zenit - Valencia 2:0

U prvoj utakmici današnjeg dana Zenit je savladao Valenciju golovima Šatova i Dzjube.