0

Liga prvaka: Poraz Intera u gostima

U utorak su u okviru 3. kola Lige evropskih prvaka odigrane utakmice po grupama A, B, C i D, od kojih izdvajamo pobjedu Juventusa kod kuće te poraz Intera u gostima.

U okviru 3. kola najelitnijeg evropskog nogometnog takmičenja UEFA-ine Lige prvaka, moskovska je Lokomotiva ostvarila historijsku pobjedu od 3:0 nad ekipom Intera iz Milana. Milaneze ne opravdava ni činjenica da je ekipu sa klupe vodio mladi Corrado Verdelli, kojeg će već u sljedećem susretu zamjeniti proslavljeni Alberto Zaccheroni.

AEK, našeg Bajevića, je ponovo zakazao i na domaćem terenu izgubio od holandskog PSV-a, rezultatom 0:1, golom Luciusa.

Juventus se sigurnom pobjedom nad Real Sociedadom od 4:2 učvrstio na vrhu grupe D.

Belgijski Anderlecht je na svom terenu pobijedio Celtic rezultatom 1:0 i tako ozbiljno zakomplikovao situaciju u grupi A.

Bayern je na Lionovom stade de Gerlandu imao vodstvo od 0:1 sve do 88. minute, kada je Luyindula svom timu, pogotkom donio bod.

Arsenal se poslije ovog kola našao na dnu grupe B, izgubivši u Kijevu od Dinama sa 2:1.

Utakmica u La Coruni se rješavala u posljednjim minutama, pa je domaćin uspio uknjižiti pobjedu tek u 83. minuti, kada Tristan trese mrežu Monaca.

Domaćom pobjedom nad Olympiacosom Galatasaray je osvojio svoj prvi bod u Ligi prvaka ove godine.