SFK 2000 - Zvezda 0:3
0

Liga prvaka na Grbavici

Sarajevo-x.com
U veoma dobroj i energičnoj utakmici Lige prvaka za žene ekipa Zvezde iz ruskog grada Perma nadigrala je Sarajevski fudbalski klub 2000 i zasluženo pobijedila sa 0:3.

Ekipi SFK 2000 je sam plasman među najbolje 32 ekipe u Evropi veliki uspijeh, ali su nogometašice iz iz Perma koje su prvakinje Rusije i viceprvakinje Evrope. Utakmicu je posmatralo oko 150 gledalaca a djevojke iz SFK dale su sve od sebe da ih ne razočaraju.

Gošće iz Rusije prvi gol postigle su već u 9. minuti a postigla ga je Daryna Apanaschenko, dok je drugi gol postigla Tsybutovicheva u 37. minuti i poluvrijeme je završeno rezultatom 0:2. U drugom poluvremenu gleldaoci su imali priliku vidjeti još jedan gol koji je postigla Zinchenkova.

Gledaoci na Grbavici imali su priliku vidjeti zaista dopadljivu i energičnu igru, a mnogi su komentarisali kako bi uigrane, brze i snažne gošće iz Rusije vjerovatno mogle pobijediti bilo koji klub iz bh. Premijer lige.

SFK 2000: 1 Almina Hodžić, 3 Maja Delahmetović, 4 Almira Spahić, 6 Amela Fetahović, 7 Lidija Kulis, 8 Amira Spahić, 9 Mersiha Ašćerić, 10 Ivana Vlajić, 13 Aida Džemidić, 14 Ivana Ivanović, 16 Nikolina Dijaković. Trenerica: Samira Hurem.

Zvezda Perm: 12 Nadiya Baranova,10 Olesya Kurochkina, 13 Maria Dyachkova, 17 Daryna Apanaschenko, 19 Ksenia Tsybutovich, 20 Natalia Barbashina, 21 Olga Sergaeva, 22 Valentina Savchenkova, 23 Vira Dyatel, 24 Alla Lyshafay, 33 Nataliya Zinchenko. Trener: Stanislav Kharitonov.