0

Liga prvaka: Barcelona u osmini finala

FENA
Nogometaši Barcelone izborili su plasman u osminu finala Lige prvaka.

U susretu šestog, posljednjeg kola takmičenja po grupama Katalonci su na Nou Campu savladali Werder iz Bremena sa 2:0 i tako osigurali drugo mjesto u A-grupi. Vodstvo Barceloni donio je Ronaldinho u 13. minuti golom iz slobodnog udarca, a konačnih 2:0 postavio je Gudjohnsen u 18. minuti.

Prvo mjesto u grupi osvojio je Chelsea, koji je u posljednjem kolu savladao Levski iz Sofije sa 2:0. Strijelci za englesku ekipu bili su Ševčhenko u 27. i Phillips u 83. minuti.

U B-grupi plasman u osminu finala još ranije su osigurali Bayern i Inter, koji su u Munchenu odigrali neriješeno 1:1. Remi je Bavarcima donio prvo mjesto u skupini.

U drugom susretu u grupi moskovski Spartak je u gostima pobjedio Sporting iz Lisabona 1:3, i tako osvojio treće mjesto i plasman u kup UEFA.

Engleski Liverpool i holandski PSV su u C-grupi prije ovog kola osigurali prolaz u osminu finala, a u šestom kolu pretrpjeli su poraze. PSV je u Eindhovenu poražen sa 1:3 od Bordeauxa, koji je na taj način osigurao Kup UEFA, dok je Liverpool izgubio 3:2 na gostovanju u Istanbulu od Galatasaraya, koji se i pored pobjede oprostio od Evrope.

U D-grupi Roma je na Olimpijskom stadionu pobijedila Valenciju sa 1:0 čime je osigurala dalji plasman.

U borbi za treće mjesto ukrajinski Šahtar je u Atini remizirao sa Olympiakosom 1:1, pa će takmičenje nastaviti u Kupu UEFA.

2. Olympiakos 6 0 3 3 6:11 3

Po dvije ekipe iz svake grupe plasirale su se u osminu finala Lige prvaka, dok trećeplasirane ekipe takmičenje nastavljaju u Kupu UEFA.