1

Liga prvaka, 3. pretkolo: Dinamo nadomak prolaza

Nogometaši zagrebačkog Dinama savladali su u gostima danski Aalborg s 1-0 u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka i tako napravili velik korak ka prolasku u sljedeću rundu.

Nije to bila Dinamova briljantna predstava, ali igrači Zorana Mamića bili su konkretniji, posebno u drugom poluvremenu i na kraju su iskoristili trenutak inspiracije Marcela Brozovića, strijelca jedinog pogotka.

Trenutak odluke dogodio se u 49. minuti. Brozović je krasno pucao iskosa s lijeve strane kaznenog prostora nakon povratne lopte Domagoja Antolića, a njegov je udarac odsjeo u samom daljem donjem kutu Aalborgovog gola.

Danski prvak najbolju priliku na utakmici imao je u 61. minuti kada je Lukas Spalvis neometano pucao glavom s ruba peterca nakon ubacivanja s desne strane, ali je njegov udarac bio neprecizan i otišao je pokraj Eduardovog gola.

Uzvratna utakmica u Zagrebu na rasporedu je 6. augusta.