Le Championnat
0

Lider poražen kod Montpelliera

Nogometaši Lillea, vodeće ekipe francuskog prvenstva, poraženi su na gostovanju kod Montpelliera 1-0 u sklopu 24. kola.

Prvi je to poraz za Lille od 1. decembra prošle godine kada su izgubili na gostovanju kod Sportinga u Evropskoj ligi (0-1), a prvi poraz u Le Championnatu od 24. oktobra prošle godine, kada ih je savladao Marseille (1-3).

Jedini gol na susretu zabio je Younes Belhanda u 84. minuti susreta nakon asistencije Souleymanea Camare.

U drugoj odigranoj od ukupno tri previđene utakmice nedjeljnog programa 24. kola PSG je slavio na gostovanju kod Nice 3-0. Ludovic Giuly, Guillaume Hoarau i Sylvain Armand zabili su za 11. ovosezonsku pobjedu pariškog sastava, a valja reći da je Nica od 79. minute igrala s igračem manje nakon isključenja Drisse Diakitea.

Le Championnat, 24. kolo:

Montpellier – Lille 1-0 (Belhanda 84) Nice – PSG 0-3 (Giuly 25, Hoarau 44, Armand 74) Toulouse – Rennes (21h)

Tabela: 1. Lille 45, 2. Marseille 42, 3. Lyon 41, 4. PSG 41, 5. Rennes 40, 6. Montpellier 37...