FA Cup
0

Leyton izborio revanš protiv Arsenala

Nogometaši Arsenala odigrali su tek 1-1 na gostovanju kod trećeligaša Leyton Orienta u 5. kolu FA Cupa, tako da će četvrtfinalist odlučivati u ponovljenoj utakmici, ovoga puta na Emiratesu.

Arsenal je od početka utakmice, kako se i očekivalo, nametnuo svoj ritam, te je uz dominantan posjed lopte pritiskao gol trenutno 11-plasirane trećeligaške ekipe. Urodilo je to plodom u 53. minuti kada je Nicklas Bendtner s desne strane zavrnuo jednu loptu u sredinu, a ondje je Tomaš Rosicky s nekih 12-ak metara glavom pronašao put do mreže.

No, domaći se nisu predavali i Jonathan Tehoue je u 89. minuti predriblao dvojicu Arsenalovih igrača, Iganasija Miquela i Kierana Gibbsa, te snažnim udarcem posred gola s desetak metara savladao Manuela Almuniju i donio erupciju oduševljenja na Matchroom Stadiumu.

Pobjednik ovog dvoboja u četvrtfinalu će ići na noge Manchester Unitedu.

FA Cup, 5. kolo:

Leyton Orient – Arsenal 1-1 (Tehoue 89 / Rosicky 53) Fulham – Bolton 0-1 (Klasnić 19)

ponovljena utakmica 4. kola:

Manchester City – Notts County 5-0 (Vieira 37, 58, Tevez 84, Džeko 89, Richards 90+1)