12

Leverkusen uspješniji od Stuttgarta, Ibišević na klupi, Spahić pošteđen nastupa

(Foto: EPA)
Prvi susret 25. kola Bundeslige na stadionu Bay Arena odigrali su Bayer Leverkusen i Stuttgart. Trijumfovao je domaći tim rezultatom 4:0.

Od starta utakmice Apotekari su bili znatno bolji protivnik od Stuttgarta. U vodstvo su došli u 32. minuti golom Wendella. Četiri minute kasnije bilo je već 2:0, a gol je postigao Josip Drmić.

U nastavku susreta Leverkusen mnogo bolju igru kruniše sa još dva pogotka. Prvo je na 3:0 povisio Bellarabi u 50. minuti. Pola sata prije kraja utakmice konačnih 4:0 postavio je Josip Drmić svojim drugim golom.

U timu Stuttgarta nije bilo Vedada Ibiševića koji je meč odgledao sa klupe za rezervne igrače. Trener Bayer Leverkusena Roger Schmidt zbog smrtnog slučaja u porodici nastupa na večerašnjoj utakmici poštedio je Emira Spahića.

Leverkusen trenutno zauzima treću poziciju na tabeli sa 42 boda, dok je Stuttgart posljednjeplasirani sa 20 osvojenih bodova.