8

Leverkusen remizirao s BATE-om, Zenit osigurao prvo mjesto

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Odigrane su prve dvije utakmice 5. kola Lige prvaka. U grupi E BATE Borisov je remizirao protiv Bayer Leverkusena (1:1), dok je Zenit na domaćem terenu sa 2:0 savladao Valenciju.

Grupa E

Bayer Leverkusen je nastavio sa lošim rezultatima u Ligi prvaka ove sezone. Već četiri utakmice ne znaju za pobjedu nakon što su u gostima protiv BATE Borisova remizirali 1:1.

Domaći tim je poveo u drugoj minuti preko Gordejchuka, ali golu je kumovala vrlo loša reakcija golmana gostiju Lene. Leverkusen je izjednačio u drugom dijelu preko Mehmedija koji je postigao prelijep pogodak. Također, i asistencija Calhanoglua za Mehmedija je bila izuzetna.

Leverkusen je u pet utakmica u Ligi prvaka upisao samo jednu pobjedu i to upravo protiv BATE-a u 1. kolu.

Kasnije se od 20:45 sati sastaju Barcelona i Roma.

1. Barcelona 10 (-1)
  2. Bayer Leverkusen 5
  3. Roma 5 (-1)
  4. BATE 4

Grupa H

Zenit Petersburg je prije ranije osigurao plasman u nokaut fazu Lige prvaka, a u ovom kolu je potvrdio prvo mjesto u grupi H.

Golovima Šatova i Dzjube u 15. i 74. minuti tim Andre Villas-Boasa slavio je sa 2:0 i nastavio sa stopostotnim učinkom u Ligi prvaka ove sezone.

U drugom meču ove grupe od 20:45 sati sastaju se Lyon i Gent.