0
1
0
Leverkusen bolji od HSV-a,  Salihović upisao asistenciju
Nogometaši Bayer Leverkusena još su jednom potvrdili da se ove sezone znatno bolje snalaze na gostujućim travnjacima. U 16. kolu Bundeslige svladali su HSV na Imtech-Areni s 4-2.
Šesta je to već pobjeda “apotekara” u gostima u aktualnom prvenstvu, a uz to imaju i dva remija. Trijumfom u Hamburgu zasjeli su na drugo mjesto, istina možda samo privremeno, odnosno dok Mainz u nedjelju ne odigra utakmicu protiv Schalkea.

Sidney Sam je doveo Bayer u vodstvo u 30. minuti, a domeće je autogolom u igru vratio Arturo Vidal u trećoj minuti nastavka. No, isti se igrač 13 minuta kasnije iskupio za nespretnu reakciju i novim pogotkom, ovaj put u pravu mrežu, vratio gostima prednost koju do kraja više nisu ispuštali. Štaviše, i povećali su je dvama golovima Reanata Augusta, a Eljero Elia je do kraja samo ublažio poraz. U sastavu HSV-a nije bilo povrijeđenog Mladena Petrića.

Bayern, koji se cijele sezone prilično muči u Bundesligi, u subotu je ipak odradio posao bez većeg stresa. Pobijedili su Bavarci na svojoj Allianz Areni St. Pauli s 3-0. Vodili su već od 16. minute pogotkom Hamita Altintopa, a put do pobjede im je dodatno olakšan u 68. minuti kada je zbog prekršaja nad Thomasom Müllerom u šesnaestercu isključen golman gostiju Thomas Kessler. Kazneni udarac je uspješno izveo Philipp Lahm, a priču je u 78. minuti zaključio Franck Ribery svojim trećim pogotkom u četiri dana (dva je postigao Baselu u Ligi prvaka).

Mato Jajalo u 22. je minuti zamijenio povrijeđenog Lukasa Podolskog, a u 56. je dodao loptu Christianu Clemensu koji je udarcem sa 17, 18 metara donio pobjedu Kölnu (1-0) protiv Eintrachta.

Kaiserslautern bez svog najboljeg strijelca Srđana Lakića (odrađivao suspenziju zbog žutih kartona) nije mogao pronaći put do mreže Wolfsburga, ali je ipak ugrabio bod (0-0). Najbolju je priliku u 82. minuti imao Ivo Iličević koji je s 20-ak je metara pogodio spoj stative i prečke. Odbijenu je loptu u gol pospremio Thanos Petsos, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda. Edin Džeko je odigrao cijelu utakmicu između Kaiserslauterna i Wolfsburga koja je završila rezultatom 0-0.

Hoffenheim je odigrao 1-1 protiv Nürnberga. Poveli su domaći pogotkom Marvina Comperra kojem je iz kornera asistirao Sejad Salihović (igrao svih 90 minuta), a gosti su bod osigurali u 87. minuti preko Christiana Eiglera. Vedad Ibišević je izašao iz igre u 57. minuti.

Bundesliga, 16. kolo:

Bayern - St. Pauli 3-0 (Altintop 16, Lahm 72 - 11m, Ribery 78)Köln - Eintracht 1-0 (Clemens 56)HSV - Bayer Leverkusen 2-4 (Vidal 48- ag., Elia 79 / Sam 30, Vidal 61, Augusto 66, 78)Hoffenheim - Nürnberg 1-1 (Compper 55 / Eigler 87)Kaiserslautern - Wolfsburg 0-0

1.Borussia (D) 15 13 1 1 37-9 +28 40
2.Bayer Leverkusen 16 9 5 2 33-23 +10 32
3.Hannover 16 10 1 5 24-24 0 31
4.Mainz 15 10 0 5 26-16 +10 30
5.Bayern 16 7 5 4 26-17 +9 26
6.Hoffenheim 16 6 6 4 30-20 +10 24
7.Freiburg 15 8 0 7 20-23 -3 24
8.Eintracht 16 7 2 7 23-21 +2 23