Primera
0

Levanteu minimalna pobjeda protiv Seville

U posljednjoj subotnjoj utakmici 29. kola španske Primere nogometaši Levantea su pred svojim navijačima u Valenciji svladali Sevillu s 1-0 i zamijenili je na desetom mjestu tabele.

Jedini je pogodak u 40. minuti postigao 19-godišnji Ruben Garcia. Dokopao se lopte na 30-ak metara od gola, napravio nekoliko koraka i preciznim udarcem svladao gostujućeg golmana Beta.

Sevilla se u nastavku probudila, dominirala je terenom, stvarala šanse, ali do izjednačenja nije došla. Jednu od dobrih prilika u 76. je minuti imao Ivan Rakitić, dobro je pucao iz slobodnog udarca, ali je Gustavo Munua odbranio.

Levanteu je ovo bila prva pobjeda nakon sedam uzastopnih kola.

Primera, 29. kolo:

Celta - Barcelona 2-2 (Natxo Insa 38, Borja Oubina 88 / Tello 43, Messi 73) Rayo Vallecano - Malaga 1-3 (Piti 31-11m / Weligton 21, Julio Baptista 55, Morales 86) Zaragoza - Real Madrid 1-1 (Rodri 6 / Ronaldo 38) Levante - Sevilla 1-0 (Ruben Garcia 40)

1. Barcelona 29 24 3 2 90-33 75
  2. Real Madrid 29 19 5 5 72-28 62
  3. Atletico 28 19 3 6 50-24 60
  4. Real Sociedad 28 13 8 7 49-35 47
  5. Malaga 29 13 8 8 41-28 47
  6. Valencia 28 13 6 9 41-40 45
  7. Betis 28 13 4 11 39-42 43
  8. Getafe 28 12 6 10 38-44 42