Primera
0

Levante ipak posustaje, poraženi od Atletica

Nakon trećeg poraza u nizu Levante se ipak spušta s vrha tabele. U 13. kolu španske lige poraženi su u Madridu od domaćeg Atletica s 3-2.

Atletico je od svojih 16 bodova čak 15 osvojio pred vlastitim navijačima, pa je jasno o kakvoj se izrazito domaćinskoj ekipi radi. Osjetili su to i nogometaši Levantea koji su nakon Osasune i Valencije doživjeli treći uzastopni poraz, a konačan rezultat i nije pravi odraz potpune dominacije Atletica.

Iako su domaćini bili nadmoćni i stvarali prilike gledatelji su pogotke vidjeli tek u nastavku. Nakon brojnih propuštenih prilika Pizzi je u 69. minuti razveselio navijače na stadionu Vicente Calderon. Međutim, radost je kratko trajala. U jednom od rijetkih ozbiljnijih napada Levante je u 72. minuti preko Torresa došao do poravnanja.

Ipak, samo tri minute kasnije sjajnim solo prodorom po desnom boku probio se nekadašnji član Arsenala i madridskog Reala Jose Antonio Reyes i krasno na drugoj stativi uposlio Adriana. Njemu, pak, nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu za 2-1. U 83. minuti je svoj prvijenac u Primeri zabio i bivši veznjak Juventusa, Werdera i Wolfsburga, Brazilac Diego. Bila je to dosta sumnjiva situacija, gosti su tražili ofsajd, a dodatnu otegotnu okolnost predstavlja činjenica da se lopta upućena prema Diegu odbijala od braniča Levantea.

Naposlijetku, u drugoj minuti sudačke nadoknade Suarez je ublažio poraz.

Atletico je i ovaj put potvrdio svoju nadmoć na vlastitom terenu (posjed lopte 61-39 %, 23-8 udarci na gol, te 7-2 korneri), ali njihova boljka ostaje igra u gostima gdje su u pet utakmica osvojili samo bod uz razliku pogodaka 2-12...

Primera, 13. kolo:

Atletico Madrid – Levante 3-2 (Pizzi 69, Adrian 75, Diego 83 / Torres 72, Suarez 90+2) Real Sociedad – Espanyol 0-0 Sporting Gijon – Getafe 2-1 (Trejo 45+5, Novo 89 / Miku 35) Barrada 59, 61 ck Osasuna – Rayo Vallecano 0-0 Sevilla - Athletic Bilbao 1-2 (Navas 15 / Iraola 6, De Marcos 71)

1.  Real Madrid 	12 	10 	1 	1 	42-9 	+33 	31

2.  Barcelona 	12 	8 	4 	0 	38-6 	+32 	28

3.  Valencia 	12 	7 	3 	2 	19-12 	+7 	24

1.  Levante 	12 	7 	2 	3 	19-12 	+7 	23

2. Sevilla 12 4 6 2 12-10 +2 18
  3.  Athletic Bilbao 	12 	4 	5 	3 	19-15 	+4 	17

4.  Malaga 	11 	5 	2 	4 	12-14 	-2 	17

5.  Espanyol 	12 	5 	2 	5 	9-13 	-4 	17