0

Levante i Sporting Gijon odigrali bez golova, Ognjen Vranješ proveo svih 90 minuta na terenu

Piše: Edin Isanović
U posljednjoj utakmici 31. kola španske nogometne lige Levante i Sporting Gijon su odigrali 0:0. Bh. reprezentativac Ognjen Vranješ proveo je cijeli meč na terenu u dresu Sportinga.

Premda su nogometaši Levantea u prvih 45 minuta pokušavali postići pogodak, najbolju priliku propustili su gosti. Pablo Perez je u 40. minuti pogodio stativu.

U nastavku su domaći bili nešto opasniji. Stvarali su prilike, ali to nisu uspjeli da konkretiziraju. U 60. minuti Rossi je pokušao sa vrha šesnaesterca, ali je izblokiran.

Igrao se 79. minut kada je Casadesus bio u dobroj prilici. Ipak, nije bio dovoljno precizan i pogodio je prečku. U sudijskoj nadoknadi dobru šansu za goste imao je Alen Halilović. No,rezultat se nije mijenjao.

Sporting sada ima 28 bodova i poravano se bodovno sa Getafeom kojeg je zbog bolje gol razlike pomjerio na pretposljednje 19. mjesto. Levante je ostao posljednji sa 25 bodova.