Le Championnat
0

Lens izgubio od Nancya 5-1

Lens je na gostovanju kod Nancyja poražen sa čak 5-1. Do sada je ova dva kluba razdvajao tek jedan bod na ljestvici i ovako uvjerljiv poraz malo je ko očekivao, pogotovo stoga što je Nancy u posljednjih sedam utakmica pobijedio tek jednom, a domaći poraz u tom nizu pretrpio čak i od posljednjeplasiranog Grenoblea (2-0).

Pa, ipak, sve su nogometaši sa stadiona Marcel Piot naplatili u nedjelju u susretu u kojem su u potpunosti nadigrali gosta.

Youssouf Hadji i Pascal Berenguer samo su se nadovezali na njegov učinak u crnim rupama Lensove ekipe. Naime, golove je Runje primio na isteku prvog dijela (42. i 45. minuta), te početkom drugog (od 60. do 68.) kada su postignuta tri.

Pogotkom s bijele tačke u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena poraz je tek ublažio Isaam Jemaa.

Le Championnat, 30. kolo:

Le Mans - Rennes 1-3 (Dossevi 58 / Bangoura 58 - 11m, Briand 74, 86) Lorient - Saint-Etienne 4-0 (Amalfitano 34, Gameiro 37, 73, Dubarbier 48) Nancy - Lens 5-1 (Dia 42, 45, 61, Hadji 60, Berenguer 68 / Jemaa 90+3 - 11m) PSG - Boulogne 3-0 (Lecointe 26 - ag, Horau 35 - 11m, Kežman 80)

Toulouse - Nice 0-2 (Mounier 40, Mouloungui 84) Valenciennes - Bordeaux (odgođeno)