14

Leipzig u gostima savladao Wolfsbug, Mainz bolji od Darmstadta

U 7. kolu Bundeslige RB Leipzig je minimalnim rezultatom slavio u gostima protiv Wolfsburga (1:0).

Novajlija u Bundesligi ni nakon sedam odigranih kola ne zna za poraz, dok je Wolfsburg ostao na samo jednoj pobjedi u ovoj sezoni pa je tako trenerska funkcija Dietera Heckinga sve više upitna.

Leipzig je u 17. minuti promašio penal, a šutirao je Forsberg čiji udarac odlazi pored gola. Ipak, Šveđanin se iskupio u 70. minuti kada je odličnim udarcem sa oko 17 metara postigao pobjednički pogodak.

Ranije je u terminu od 15:30 sati Mainz na domaćem terenu pobijedio Darmstadt (2:1). Strijelci za domaći tim bili su De Blasis (5') i Malli (56'), dok je jedini gol za goste postigao Gondorf iz penala u 92. minuti. Darmstadt je u 45. minuti promašio penal kada je udarac Čolaka odbranio Lossl.

Bosanskohercegovački reprezentativac Mario Vrančić nije konkurisao za sastav Darmstadta u ovom meču.