21

Leicester remizirao sa Manchester Unitedom, Vardy oborio rekord

Jamie Vardy (Foto: AFP)
U posljednjoj utakmici današnjeg rasporeda 14. kola Premiershipa Leicester City je na domaćem terenu odigrao neriješeno sa Manchester Unitedom (1:1), a meč je obilježio rekord Jamiea Vardyja.

Leicester je poveo u 24. minuti preko Vardyja koji je tako postigao gol u 11. uzastopnoj utakmici i postao jedini igrač u historiji Premier lige koji je imao takav niz. Do ovog meča rekord sa njim dijelio je Ruud Van Nistelrooy.

U finišu prvog poluvremena Schweinsteiger je nakon ubačaja Blinda iz kornera pogodio za 1:1. To je bio prvi pogodak njemačkog reprezentativca od dolaska u Manchester United.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Leicester je sada drugi na tabeli sa isto bodova koliko ih ima i Manchester City koji je ranije pobjedom nad Southamptonom preuzeo prvo mjesto. United je treći sa bodom manje.

Rezultati 14. kola Premiershipa:

Aston Villa - Watford 2:3 (Richards, Ayew - Ighalo, Hutton autogol, Deeney) Bournemouth - Everton 3:3 (Smith, Stanislas dva puta - Mori, Lukaku, Barkley) Crystal Palace - Newcastle 5:1 (McArthur dva puta, Bolasie dva puta, Zaha - Cisse) Manchester City - Southampton 3:1 (De Bruyne, Delph, Kolarov - Long)

Sunderland - Stoke 2:0 (Van Aanholt, Watmore) Leicester - Manchester United 1:1 (Vardy - Schweinsteiger)