10

Leicester ostao u vrhu, Lingard prvjencem uljepšao De Gein rođendan

Lingard slavi svoj prvi pogodak za United (Foto: EPA)
Leicester ne posustaje. U 12. kolu engleskog Premiershipa igrači Claudija Ranierija su savladali Watford sa 2:1 i tako ostali u samom vrhu tabele.

Pogotke za domaćina postigli su Kante u 52. i Vardy u 65. minuti iz penala, dok je počasni pogodak za goste postigao Deeney iz penala u 75. minuti.

Manchester United je savladao WBA na Old Traffordu sa 2:0. Jesse Lingard je u 52. minuti postigao prvjenac u dresu Đavola, a na 2:0 je povisio Mata u prvoj minuti nadoknade iz penala. Zanimljivo, David de Gea je danas slavio svoj 25. rođendan i nije mogao dobiti bolji poklon.

Norwich je savladao Swansea također sa 1:0, a strijelac odlučujućeg gola bio je Howson u 70. minuti.

Southampton je pogotkom Tadića iz penala u 69. minuti savladao Sunderland sa 1:0 u gostima, dok su jedini neriješeni meč u ovom kolu odigrali West Ham i Everton.

Za Čekićare je pogodio Lanzini u 30., a za Karamele Lukaku u 43. minuti susreta.

Ranije danas Newcastle je savladao Bournemouth u gostima s 1:0.

Rezultati 12. kola Premiershipa: Bournemouth - Newcastle 0:1, Leicester - Watford 2:1, Manchester United - WBA 2:0, Norwich - Swansea 1:0, Sunderland - Southampton 0:1, West Ham - Everton 1:1. Kasnije danas igraju Stoke - Chelsea (18:30).