94

Leicester City osvojio bod kod Manchester Uniteda, još dva ih dijele od titule

Leicester City je došao nakorak osvajanja titule prvaka Engleske.

Lisice su na gostovanju kod Manchester Uniteda odigrale neriješeno (1:1) i sada im dva boda nedostaju do ostvarenja sna i osvajanja prve titule prvaka Engleske u svojoj historiji.

Susret u okviru 36. kola Premiershipa obilovao je uzbuđenjima, a na kraju je Leicester došao do vrijednog boda u borbi za titulu.

Manchester United je poveo u osmoj minuti, kada je Martial na Valencijinu asistenciju matirao Schmeichela.

Ipak, Morgan je u 17. minuti nakon Drinkwaterovog centaršuta pogodio De Geinu mrežu i izjednačio rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu obje ekipe su imale šanse da stignu do pogotka, no u tome nisu uspjele.

Drinkwater je zbog drugog žutog kartona isključen u 87. minuti susreta i Crveni đavoli su pokušali stići do pogotka, no Schmeichel je bio nesavaldiv u dva navrata nakon dobrih udaraca Rooneya iz slobodnih udaraca.

Leicester može postati prvak i sutra ukoliko Tottenham ne savlada Chelsea u gostima.