Serie A
0

Lecce uvjerljiv u derbiju začelja

Nogometaši Leccea ostvarili su petu ovosezonsku pobjedu u Seriji A u sklopu 24. kola. U derbiju začelja savladali su direktnog konkurenta Sienu s 4-1.

Gledatelji na stadionu Via del Mare imali su priliku vidjeti pet golova, osam žutih kartona i jedan crveni. A nije sve dobro počelo za Lecce budući je Siena povela golom Cristiana del Grossa iz 25. minute.

No, već sedam minuta kasnije Luis Murial poravnao je rezultat na 1-1, da bi u drugom dijelu put do Sienine mreže pronašli David Di Michele iz jedanaesterca, te Juan Cuardado i Davide Brivio.

U sudačkoj nadoknadi isključen je Lecceov veznjak Manuele Blasi zbog udaranja suparničkog napadača Mattie Destra.

Na prvenstvenoj tabeli 18-plasirani Lecce smanjio je zaostatak za 17-plasiranom Sienom na samo dva boda.

Serie A, 24. kolo: Lecce - Siena 4-1 (Muriel 32, Michele 68-11m, Cuadrado 82, Brivio 90 / Grosso 25)

Redoslijed: 1. Juventus 49 (-1), 2. Milan 47 (-1), 3. Lazio 42 (-1), 4. Udinese 41 (-1)...17. Siena 23, 18. Lecce 21...