0

Le Championnat: Veliki derbi bez pobjednika

Veliki derbi 24. kola francuskog nogometnog prvenstva između Monaca i PSG-a na Stade Louisu II. završio je bez pobjednika 1-1.

Bio je to meč dviju prvoplasiranih ekipa Le Championnata, prvoplasiranog i aktualnog prvaka PSG-a, te Monaca koji za njima zaostaje pet bodova.

Poveo je PSG vrlo rano, a strijelac je već u osmoj minuti bio Javier Pastore. Poentirao je Argentinac glavom nakon ubacivanja Thiaga Motte iz kornera, a golman Monaca Danijel Subašić bio je nemoćan.

Rezultat se nije mijenjao sve do pred kraj, tačnije do 74. minute kada je nakon ubacivanja s desne strane Thiago Silva u pokušaju da izbije loptu, istu skrenuo u vlastitu mrežu.

U drugoj utakmici dana Lyon je slavio na gostovanju kod Nantesa 2-1 golovima Alexandrea Lacazettea i Bafetimbija Gomisa iz jedanaesterca i tako upisao četvrtu pobjedu u zadnjih pet ligaških mečeva.

Za Nantes je jedini pogodak zabio Filip Đorđević koji je ujedno i pocrvenio u 86. minuti.

Le Championnat, 24. kolo:

Nantes - Lyon 1-2 (Đorđević 84 / Lacazette 40, Gomis 76-11m) Monaco - PSG 1-1 (Silva 74-ag / Pastore 8)

1. Paris Saint-Germain 24 16 7 1 55-16 +39 55
  2. Monaco FC 24 14 8 2 39-17 +22 50
  3. Lille 24 13 5 6 26-14 +12 44
  4. Saint-Étienne 24 12 5 7 33-22 +11 41
  5. Marseille 24 11 6 7 36-26 +10 39
  6. Lyon 24 10 7 7 37-30 +7 37
  1. Reims 24 9 9 6 29-29 0 36
  2. Bordeaux 23 9 7 7 29-25 +4 34