0

Le Championnat: PSG izvukao bod u 93. minuti

U posljednjoj utakmici 11. kola prve francuske nogometne lige aktuelni prvak PSG izvukao je remi kod St. Etiennea, iako je do posljednjih 20-ak minuta zaostajao 0-2.

Blaise Matuidi postigao je sretan i spretan pogodak u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2-2 i uzimanje jednog boda kod neugodnog domaćina. Sve je izgledalo sjajno u redovima St. Etiennea do 59. minute. Domaćin je pogocima Benjamina Corgneta i Romaina Hamouma vodio u 51. minuti s 2-0, no potom je u 59. ostao bez Fabienea Lemoinea, koji je zaradio drugi žuti karton.

Manje od 10 minuta nakon toga Edinson Cavani je smanjio na 1-2, a potom se do kraja susreta nastavila opsada domaćeg gola. Trud se gostima isplatio u 93. minuti kada je Matuidi s otprilike 30-ak metara sa sredine išao ubaciti loptu na peterac, koju su promašili Zlatan Ibrahimović i Cavani, no još važnije i domaći golman Stephane Ruffier.

Do pobjedničkog pogotka PSG nije uspio doći, a domaćin može jako žaliti za izgubljena dva boda, koja je imao u šaci svega dvije minute do kraja susreta.

Iako nije pobijedio, PSG se vratio na vrh Le Championnata, koji pak ponovno dijeli s Monacom, koji je ranije ovog dana svladao Lyon u Kneževini s 2-1.

Le Championnat, 11. kolo:

Bordeaux - Montpellier 2-0 (Diabate 75, Obraniak 90+1) Monaco - Lyon 2-1 (Obbadi 28, Falcao 36 / Gomis 62)

St. Etienne - PSG 2-2 (Corgnet 18, Hamouma 51 / Cavani 68, Matuidi 90+3)

1. PSG 11 7 4 0 20-7 +13 25
  2. Monaco 11 7 4 0 20-8 +12 25
  3. Lille 11 7 2 2 13-4 +9 23
  4. Nantes 11 6 1 4 15-9 +6 19
  5. Guingamp 11 5 2 4 16-12 +4 17
  6. Olympique Marseille 11 5 2 4 15-11 +4 17
  7. Saint-Étienne 11 5 2 4 17-15 +2 17