0

Le Championnat: PSG do pobjede u sudijskoj nadoknadi

Zlatan Ibrahimović (Foto: AFP)
Nogometaši PSG-a ostvarili su drugu ovosezonsku pobjedu u 4. kolu Le Championnata. Na Parku prinčeva aktuelni je prvak savladao novog prvoligaša Guingampa s 2-0.

Iako rezultat zvuči uvjerljivo, treba reći da je PSG oba gola postigao u sudijskoj nadoknadi u razmaku od samo dvije minute.

U drugoj minuti nadoknade među strijelce se upisao "džoker s klupe", 18-godišnji Adrien Rabiot, dok je u sljedećoj minuti pobjedu potvrdio Zlatan Ibrahimović nakon dodavanja Gregoryja van der Wiela.

Rabiot je mrežu zatresao iz neposredne blizine, nakon što je prethodno udarac glavom stopera Alexa zaustavio Guingampov golman Mamadou Samassa, ali je pritom i ispustio loptu.

PSG-u je ovo druga ovosezonska pobjeda kojom je barem privremeno skočio na drugo mjesto ligaške ljestvice, jedan bod iza Marseillea.

Le Championnat, 4. kolo:

PSG - Guingamp 1-0 (Rabiot 90+1, Ibrahimović 90+3) Evian - Lyon 2-1 (Berigaud 8, 33 / Ferri 49)

Redoslijed: 1. Marseille 9 (-1), 2. PSG 8, 3. Monaco 7 (-1), 4. Lyon 6...